دوره های آموزش مقدماتی با مهدی صفاتی - بخش دوم

دوره ای را که مشاهده می کنید بخش دوم از سری آموزشی گیتار مهدی صفاتی است. در صورتی که بخش اول را مشاهده نکرده اید پیشنهاد می کنیم جلسه اول از آموزش گیتار پاپ را در لامینور مشاهده کنید.
 در سری اول مبانی اولیه آموزش توضیح داده شده و یک ریتم ساده به همراه آکوردهای ساده برای نواختن اولین ترانه نیز شده است.
در سری دوم آموزش های پیشرفته تری برای شما عزیزان آماده شده است. تمرکز بر شناخت دقیق تر ریتم، ضربات رفت و برگشت و اجزای اصلی تشکیل دهنده ریتم از مفاهیمی است که در ابتدای این دوره آموزش داده می شود.
در ادامه دوره وارد آموزش آهنگ هدیه می شوید. در بخش اول شعر ترانه آنالیز می شود. شما ابتدا شعر را یاد می گیرید و متوجه می شوید که چگونه باید آن را با ریتم اجرا کنید. این آهنگ در سه قسمت آموزشی ارائه شده که هم بخش آکوردها، هم ریتم و بخش شعر را در بر گرفته است.
در ادامه با نحوه ضربه زدن آپویاندو در گیتار آشنا می شوید. این نوع ضربه زدن از رایج ترین اشکال زدن سیم ها در گیتار به حساب می آید. در کنار این آموزش شما چگونگی استفاده از ضربات پا را نیز یاد می گیرید.
استفاده از ضربات پا هنگام گیتار زدن یکی از مهمترین مهارت هایی است که باید آن را فرا بگیرید. این مهارت به شما کمک می کند تا ریتم ها را با تسلط بیشتری اجرا کنید.


آموزش ترانه زیبای یه نیمکت تنها با گیتار

بخش های دیگر این دوره شامل آموزش ریتم 4/4 و آموزش آهنگ یه نیمکت تنها است. آهنگ یه نیمکت تنها ترانه ای است که خیلی از مدرسین گیتار به عنوان اولین درس های آموزشی به آن می پردازند. این ترانه آکوردهای ساده ای دارد که براحتی در سردسته اجرا می شود و با توجه به ریتم زیبای آن هنرجویان نیز علاقه زیادی به زدن آن دارند.
بعد از مشاهده این درس و تمرین می توانید سری سوم را شروع کنید فقط دوستان عزیز دقت کنید که در هنگام یادگیری باید صبور باشید و تمرینات منظم خود را قطع نکنید. با تمرین های منظم می توانید روز به روز پیشرفت کنید.

 

این مسیر آموزشی شامل (6) دوره است. مدت زمان این مجموعه ویدیویی آموزش گیتار (08:25:55) می باشد. همچنین در برخی از اپیزودهای اموزش گیتار این دوره ها یکسری فایل پیوست برای تمرین بهتر برای شما قرار داده شده است.